Споредба на телефони

Sony Xperia go
7.8
8.0
8.1
Вкупно гласови: 9
Дизајн
Опции
Перформанси
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - ST27i
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии111 x 60.3 x 9.8 mm (4.37 x 2.37 x 0.39 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипLED-backlit LCD, екран на допир, 16M бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8 GB (4 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB поддршка
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц, проверка на квалитет
Опции
Видео Да, [email protected], постојан автофокус, светло за видео, стабилизатор на видео, проверка на квалитет
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread), upgradeable to v4.0
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Бела, Црна, Жолта
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1305 mAh
Во мирување До 520 часа (2G) / До 460 часа (3G)
РазговорДо 6 часа 30 мин (2G) / До 5 ч
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него