Споредба на телефони

Sony Xperia Z3+
8.8
8.3
8.5
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, мај
Големина
Димензии146 x 72 x 6.9 mm (5.75 x 2.83 x 0.27 in)
Тежина144 g (5.08 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~424 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење, заштитна прекривка
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 20.7 MP, 5248 х 3936 пиксели, автоматски фокус, LED блиц
Опции1/2.3'' големина на сензор, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, panorama
Видео [email protected], [email protected], [email protected], HDR
Секундарна 5.1 MP, [email protected], HDR
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUОсум-јадрен Qualcomm Snapdragon 810 процесор
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ Beidou (market dependa
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, црна, бакарна, морско зелена
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2930 mAh батерија
Во мирување До 580 часа 2G / До 590 часа 3G
РазговорДо 12 часа 2G / До 17 часа 3G
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него