Споредба на телефони

Sony Xperia L1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(8
Објавенјуни, 2017
Големина
Димензии151 x 74 x 8.7 mm
Тежина180 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~267 ppi густина)
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE, aptX
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус на допир, за откривање на лице, HDR
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP (f/2.2, 24 mm), 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core 1.45 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Розева
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 2620 mAh батерија
Во мирување
Разговор
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него