Споредба на телефони

Sony Xperia X Compact
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - F5321
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавенсептември, 2016
Големина
Димензии129 x 65 x 9.5 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.6 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~319 ppi густина)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
 

- Triluminos дисплеј
- X-Reality енџин
 

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetooth4.2, A2DP, aptX, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 23 MP (f/2.0, 24mm, 1/2.3"), фазна детекција на фокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]
Секундарна 5 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 надградба до Android 8.0 (Oreo)
CPUHexa-core (4x1.4 GHz Cortex-A53 & 2x1.8 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ БДС (region
РадиоFM радио , RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја White, Universe black, Mist blue

- Брзо полнење на батеријата (Quick Charge 3.0)

Батерија
ТипНе-отстранливa Li-Ion 2700 mAh батерија
Во мирување
Разговор
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него