Споредба на телефони

Sony Xperia XA2 Ultra
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2018, јануари
Големина
Димензии163 x 80 x 9.5 mm
Тежина221 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~367 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, hot
Bluetooth5.0, A2DP, aptX HD, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 23 MP (f/2.0, 24mm, 1/2.3
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected], HDR
Секундарна Dual: 16 MP (f/2.0, 23mm, 1/2.6
Додатоци
OSAndroid 8.0 (Oreo)
CPUOcta-core 2.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Silver, Black, Blue, Gold

- Брзо полнење на батеријата

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3580 mAh батерија
Во мирување
Разговор
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него
Спореди со
  • Ве молиме внесете го името на моделот или дел од него