Xiaomi Mi Mix 4 ќе има импресивен дисплеј со 90Hz

Објавено на 10.09.2019 во НовостиXiaomi Mi Mix 4 ќе има импресивен дисплеј со 90Hz

Xiaomi подготвува фантастичен дисплеј за нивниот нов ефикасен фаблет кој ќе има 90Hz фреквенција на сликата со што ќе прикажува голем број на детали, а истовремено ќе има и висок степен на резолуција.

Xiaomi Mi Mix 4 во манирот на неговите претходници ќе им вистински целосен дисплеј со минимална рамка околу екранот, како и најмоќен хардвер достапен на пазарот.