Samsung Galaxy A51 се појави за прв пат со Quad камера

Објавено на 13.11.2019 во НовостиSamsung Galaxy A51 се појави за прв пат со Quad камера

Samsung Galaxy A51 ќе биде најновиот смартфон на корејскиот бренд со Quad камера распоредена во нив модул до формата на буквата L.

Според информациите кои произлегоа од Wi-Fi сертификацијата новиот Samsung Galaxy A51 ќе работи со осум-јадрен Exynos 9611 процесор, 4 GB RAM, 32 мегапикселна селфи камера, батерија со капацитет од 4000 mAh и дисплеј со големина од 6,5 инчи. 

 
Најнови телефони
 
 


{}