Еве кога ќе пристигне Xiaomi Mi 10

Објавено на 19.01.2020 во НовостиЕве кога ќе пристигне Xiaomi Mi 10

Xiaomi веќе и официјално потврди дека на 11 февруари ќе ја одржи својата главна промоција на која ќе биде претставена новата премиум серија на смартфони составена од Xiaomi Mi 10 и Xiaomi Mi 10 Pro.

Според најновите сознанија овие премиум смартфони ќе работат со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 865 процесор кој исто така ќе има 5G модем за најбрза интернет мобилна конекција.

Xiaomi Mi 10 моделите ќе има по четири главни камери на задната страна и двојна селфи камера на предната страна. Батеријата ќе има капацитет од 4500 mAh со ултра брзо полнење.

 
Најнови телефони
 
 


{}