WhatsApp може да се користи и без поврзување со мобилен

Објавено на 09.05.2016 во НовостиWhatsApp може да се користи и без поврзување со мобилен

Познатата апликација WhatsApp подготвува новост што ќе ги воодушеви корисниците, ја спрема десктоп верзијата на апликацијата. Досега можеше да се користи апликацијата и на десктоп, но само доколку директно се поврзете со мобилен телефон. 

Сега може да ја користите социјалната мрежа WhatsApp и на вашиот компјутер без да мора да се поврзете преку смартфонот. Официјално не е потврдена оваа информација, но според оваа слика очигледно е дека шпекулациите се вистинити.

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • V30S ThinQ
  • K10 (2018)
  • K8 (2018)
  • Xperia XZ2 Premium
  • Xperia XZ2
  • Xperia XZ2 Compact
  • iPad 9.7 (2018)
  • Galaxy J7 Duo
  • Galaxy J7 Prime 2
  • Galaxy S9+
 


{}