LG G Pad III 8.0 - Нов таблет со педигре

Објавено на 29.05.2016 во НовостиLG G Pad III 8.0 - Нов таблет со педигре

LG Mobile досега лансираше повеќе квалитетни таблети со пониски цени од конкурентите и во период кога има општа криза во продажбата на овие уреди го лансираше LG G Pad III 8.0 таблетот со 8 инчен HD екран, осум-јадрен процесор, 3 GB RAM, 16 GB меморија, 5 мегапикселна камера и Android 6.0.1 Marshmallow оперативен систем.

Наменет пред се за помладата популација LG G Pad III 8.0 е прилично евтин со цена од само 185 долари.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}