Се појави и новиот Desire, помалото братче на HTC 10

Објавено на 12.07.2016 во НовостиСе појави и новиот Desire, помалото братче на HTC 10

Како што очекувавме пристигна потврда и за новиот HTC Desire 10 кој треба да биде поевтината верзија на „десетката“ со тоа што ќе го донесе речиси истиот премиум квалитет во средната класа, а тоа се гледа и од првата протечена слика.

HTC Desire 10 ќе има 5.5 инчен HD екран, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 652 процесор, 3 GB RAM, 16 мегапикселна камера и ќе има батерија со капацитет од 2800 mAh. Промоцијата на HTC Desire 10 треба да се случи во текот на септември.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}