Pornhub ќе го спасува Vine и ќе го направи посекси

Објавено на 28.10.2016 во НовостиPornhub ќе го спасува Vine и ќе го направи посекси

Кори Прајс, претседателот на бесплатниот порн сајт Pornhub му напиша отворено писмо на Џек Дорси, генералниот извршен директор на Twitter, за да го спаси видео сервисот Vine. 

Според Прајс дотур на пари ќе му значи многу на Twitter кој ќе нема потреба да ја укине апликацијата за објава на кратки видеа од 6 секунди, а на гледачите на Pornhub и кратки секси видеа ќе им бидат доволни. Засега нема податоци колку ќе изнесува понудата за преземање и се чека одговор од Дорси. Инаку Twitter соопшти дека во наредните месеци ќе ја изгаси апликацијата на Vine.
 

 
Најнови телефони
 
  • iPad 9.7 (2017)
  • Gear S
  • Gear S2 3G
  • Gear S2 classic 3G
  • Galaxy Tab S2 9.7
  • Galaxy Tab S2 8.0
  • Galaxy Tab 4 10.1 (2015)
  • Galaxy Tab E 9.6
  • Galaxy Tab 3 V
  • Galaxy Tab A 9.7 & S Pen
 


{}