Претставен малиот Lenovo Vibe B

Објавено на 11.03.2017 во НовостиПретставен малиот Lenovo Vibe B

Lenovo го претстави новиот смартфон Vibe B кој има невообичаено мал екран за Android класата од само 4.5 инчи со FWVGA резолуција. Lenovo Vibe B работи со четири-јадрен Mediatek 64 bit процесор, 1 GB RAM, 8 GB основна меморија, како и батерија со капацитет од 2000 mAh.

Lenovo Vibe B располага и со 5 мегапикселна главна камера и 2 мегапикселна предна камера за селфи, додека пак за софтверот е искористена постарата верзија на Android Marshmallow. Овој мал смартфон ќе чини само 90 долари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}