Лансирани евтините таблети Huawei MediaPad T3

Објавено на 24.04.2017 во НовостиЛансирани евтините таблети Huawei MediaPad T3

Huawei ги лансираше новите таблети од третата генерација на  MediaPad T3 кои доаѓаат со големина на екранот од 7 и 8 инчи и доста прифатливи цени.

Основен модел е Huawei MediaPad T3 7 со помал, 7 инчен дисплеј, со HD резолуција од 1024 x 600 пиксели, работи со  Snapdragon 425, избор 1 GB RAM и 8 GB меморија или 2GB RAM и 16 GB меморија, има две камери со 2 мегапиксели, како и батерија со капацитет од 3100mAh. Неговата цена изнесува 130 долари. 

Поголемиот Huawei MediaPad T3 има 8 инчен IPS екран со резолуција од 1280 x 800 пиксели, го користи осум-јадрениот Snapdragon 425 процесор, избор од 2GB RAM/16GB меморија или 3GB RAM/32GB меморија, поквалитетна 5 мегапикселна камера и секако поиздржлива батерија со капацитет од 4800 mAh.

Цената на 8 инчниот модел изнесува 220 долари, додека пак со дополнителна 4G LTE мобилна конекција ќе се продава за 240 долари.
 

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}