Alcatel Go Flip ќе се обиде да ја искористи ретро манијата

Објавено на 27.05.2017 во



Alcatel Go Flip ќе се обиде да ја искористи ретро манијата

Alcatel со лансирањето на новиот обичен телефон Alcatel Go Flip се обидува да добие поени на пазарот откако Nokia 3310 направи неверојатен камбек и привлече огромно внимание благодарение на факторот носталгија. 

Тоа покажа дека сеуште има интерес за обични телефони без модерни функции како кај смартфоните па во едно такво време доаѓа и Alcatel Go Flip со 2,8 инчен екран, дво-јадрен процесор, 512 MB RAM, 4 GB интерна меморија, 5 мегапикселна камера, батерија со капацитет од 1350 mAh, како и 4G мобилна конекција. 

Цената на Alcatel Go Flip ќе изнесува околу 100 долари.
 





 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}