ZTE со новиот Small Fresh 5 нуди двојна камера за пониска сума

Објавено на 22.06.2017 во НовостиZTE со новиот Small Fresh 5 нуди двојна камера за пониска сума

ZTE со новиот смартфон Small Fresh 5 реши на корисниците со помал буџет да им овозможи да имаат на располагање две главни камери од по 13 и 2 мегапиксели за креирање на забавни ефекти по многу прифатлива цена од околу 200 долари барем кога е во прашање азискиот пазар.

ZTE Small Fresh 5 располага и со 5 инчен IPS HD дисплеј со резолуција од 720p HD, работи со четири-јадрен Snapdragon 435 процесор, има меморија од 3 GB RAM + 16 GB RAM, батерија со капацитет од 3000 mAh и Android 7.1 Nougat оперативен систем.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}