Xiaomi подготвува надградба за десетина смартфони

Објавено на 05.07.2017 во НовостиXiaomi подготвува надградба за десетина смартфони

Xiaomi се подготвува да изврши голема надградба на речиси сите смартфони од поновите генерации кои наскоро ќе ја добијат за прв пат надградбата со оперативниот систем Android 7.0 Nougat.

Тука вклучени ќе бидат следниве уреди: Mi Max, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 4c, Mi 4s, Mi Note, Mi Note 2, Mi MIX и Redmi Note 4x

Xiaomi исто така подготви и помала софтверска надградба со верзија на Android 7.1 Nougat, а неколку уред се подготвени наскоро да добијат нов софтвер како: Mi 6, Mi Max 2, Mi 5c и Redmi 4x
 

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}