Nokia 9 ќе го најави враќањето на Zeiss со двојна камера

Објавено на 07.07.2017 во НовостиNokia 9 ќе го најави враќањето на Zeiss со двојна камера

HMD Global вчера потврди дека повторно Nokia телефоните ќе располагаат со Zeiss оптика на камерата со што партнерството ќе се обнови по легендарниот смартфон Nokia 1020 со 41 мегапикселна камера.

Прв смартфон кој ќе има Zeiss оптика од новата генерација ќе биде Nokia 9 со двојна главна камера со сензори од 13 мегапиксели, HDR, оптичка стабилизација и силен зум. Nokia 9 треба да пристигне во продажба кон крајот на оваа година.

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}