Samsung доживеа голем скок благодарение на Apple

Објавено на 07.07.2017 во НовостиSamsung доживеа голем скок благодарение на Apple

2016 беше тешка година за Samsung, поради Galaxy Note 7. Како и да е, Семи не може да го потресе скандалот со фаблетот, затоа што резултатите од првиот и вториот квартал од 2017 година се одлични. 

Заклучно со јуни, Samsung инкасирал 52 милијарди долари, со 12.11 милијарди профит, што е за 72% зголемен профит во споредба со истиот период од лани. Позитивните цифри за компанијата ги натераа аналитичарите да постават добра дијагноза и уште поголемо издигнување со овогодинешниот премиум фаблет Galaxy Note 8. Samsung годинава е повеќе од успешна компанија, не само поради продажбата на телефони, туку и поради мултимилионските договори за OLED дисплеи што Apple ги нарача. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}