Caviar ги изгравирал Путин и Трамп на Nokia 3310

Објавено на 09.07.2017 во НовостиCaviar ги изгравирал Путин и Трамп на Nokia 3310

Caviar е руска компанија што постојано креира свои верзии во дизајнот на телефоните. Досега Caviar се занимаваше само со премиум смартфоните, но сега одлучила да го изгравира и Nokia 3310 со златните ликови на американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател Владимир Путин.

Цената на луксузната верзија на Nokia 3310 е 2.500 долари, а портретите на Американецот и Русинот значат блиски односи на Русија и Америка. Како ви се допаѓа?

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}