Nokia и Zeiss ќе соработуваат за изработка на врвни камери

Објавено на 11.07.2017 во НовостиNokia и Zeiss ќе соработуваат за изработка на врвни камери

Nokia и Zeiss соработуваа во времето кога финската мобилна компанија беше број еден во светот. Сега се обнови соработката за изработка на врвна оптика со помош на на брендот Zeiss, кои важеа за најдобар фактор за производство на камери порано. 

Новата соработка и договорот е гарант за добар квалитет на фотографиите на новите телефони на HMD Global. Сигурни сме дека обновената соработка ќе значи долгорочна посветеност и технолошки иновации во претстојните години. Примерот со Huawei и Leica се покажа како одличен потег на компанијата, со што доби врвна камера и поголема потрошувачка. Што мислите вие, што ја очекува Nokia во иднина во однос на новата соработка со Zeiss?

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}