LG G6 (64GB) падна под 400 долари на eBay

Објавено на 12.07.2017 во НовостиLG G6 (64GB) падна под 400 долари на eBay

LG G6 е моментално ставен на eBay со многу ниска цена, кој минативе недели беше предмет на големи кампањи, поради претстојниот модел V30. До минатата недела G6 со 64GB на eBay беше 410 долари, но сега падна дури на 399.99 долари. Тоа ви заштедува дури 200 долари од цената во продавниците.

Поентата е што овој интернационален модел може да се користи само во AT&T и T-Mobile. Шестката има 64GB внатрешна меморија и поддршка за две СИМ картички, додека американскиот модел има 32GB и слот за само една СИМ картичка. Имајте во предвид дека LG G6 се продава во лимитиран број со оваа цена.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}