LG V30 за прв пат доаѓа и во Европа

Објавено на 13.07.2017 во НовостиLG V30 за прв пат доаѓа и во Европа

LG Mobile за прв пат ќе лансира смартфон од V серијата во Европа откако се создаде голем интерес кај фановите. Затоа се очекува претстојниот премиум смартфон LG V30 да биде лансиран и во Европа на 31 август на саемот за технологија IFA во Берлин.

LG V30 се очекува да понуди FullVision дисплеј со 18:9 сразмер, големина од 6.2 инчи и OLED технологија, а ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 835 процесор, 6 GB RAM, како и 13 мегапикселна камера. 

Првите два модела од V серијата не беа официјално пуштени во продажба во Европа па фановите мораа да го наоѓаат по други онлајн канали.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}