Дали Samsung сам протече слика од Galaxy Note 8?

Објавено на 14.07.2017 во НовостиДали Samsung сам протече слика од Galaxy Note 8?

Samsung Mobile презентираше видео во кое е прикажан новиот осум-јадрен Exynos 9, но тоа што најмногу го привлече вниманието е сликата на самиот мобилен уред која е искористена на официјалниот Твитер профил.

Станува збор за досега непознат смартфон на Samsung, па затоа веќе се подгреваат шпекулациите дека Samsung самиот протече слика од претстојниот Galaxy Note 8.

Mожеби е само генеричен модел на Samsung смартфон сличен на Galaxy S8 бидејќи не е прикажан во целост, но исто така постои можност дека токму ова е Galaxy Note 8. Затоа повеќе детали очекуваме наскоро.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}