Alcatel Idol 4 Pro со Windows 10 не е подготвен за Европа

Објавено на 26.07.2017 во НовостиAlcatel Idol 4 Pro со Windows 10 не е подготвен за Европа

По подолго време на европскиот пазар денес (26 јули) требаше конечно да биде лансиран еден смартфон со Windows 10 оперативен систем, но Alcatel Idol 4 Pro кој беше најавен и планиран токму за таа намена е одложен бидејќи се уште не е подготвен.

Од Alcatel и Microsoft засега нема коментар зошто дојде до одложување на пласманот на Alcatel Idol 4 Pro што е вистинско разочарување за фановите кои и онака се во се помал број. Се очекува Alcatel Idol 4 Pro да се појави кон средината на август.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}