Samsung Galaxy C7 ќе биде со Helio P20 процесор и 4GB RAM меморија

Објавено на 11.08.2017 во НовостиSamsung Galaxy C7 ќе биде со Helio P20 процесор и 4GB RAM меморија

Samsung работи на Galaxy C7, за кого имаме многу малку информации. Би требало да има двојна камера од задната страна, Helio P20 процесор и 4GB RAM меморија. 

Информациите протекоа од Geekbench тестирањето, затоа што наводно имало бенчмарк на Galaxy C7 моделот, при што ни дава увид за процесорот на MediaTek, RAM меморијата и сознание за најновиот Android 7.1.1 оперативен систем. Со резултатите Galaxy C7 поминал добро како уред од средната класа, кој е можно да биде наскоро откриен.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}