Samsung Galaxy Note 8 со прв бенчмарк, ова се деталите

Објавено на 12.08.2017 во НовостиSamsung Galaxy Note 8 со прв бенчмарк, ова се деталите

Samsung Galaxy Note 8 за прв пат се појави на бенчмарк тестот Geekbench реализиран најверојатно официјално од самата компанија и според истиот може да се забележат фантастични резултати со 6116 поени во делот за multi-core перформансите и 1984 поени за single-core сегментот.

Тестиран е SM-N950F моделот кој според бројките е наменет за европскиот пазар, што значи дека работи со осум-јадрениот Exynos 8895 процесор и 6 GB RAM, како и Android 7.1.1 Nougat оперативен систем. Промоцијата на Samsung Galaxy Note 8 е закажана за 23 август.
 Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}