Android O стартува на 21 август

Објавено на 12.08.2017 во НовостиAndroid O стартува на 21 август

Android 8.0 или со кодно име Android O како најнова верзија на оперативниот систем во посед на Google ќе стартува на 21 август кога ќе биде доставен до Nexus и Pixel смартфоните од поновата генерација. 

Тогаш ќе биде откриено и кое ќе биде неговото официјално име за што сега се шпекулира дека изборот е меѓу Oreo и Oat Meal Coockie. Засега од Google не ги потврдуваат овие инсајдерски информации кои ги објави Дејвид Рудок од Android Police. 
 

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}