Essential ќе ги открие сите мистерии на 25 август

Објавено на 12.08.2017 во НовостиEssential ќе ги открие сите мистерии на 25 август

Essential компанијата основана од Енди Рубин на 25 август ќе го одржи својот прв промотивен настан во Лос Анџелес каде корисниците ќе може за прв пат да го погледнат мистериозниот Essential PH-1 смартфон кој ќе има модуларни додатоци и камера со агол од 360 степени. 

Проектот на основачот на Android привлекува големо внимание во технолошката јавност, но досега нема ниту еден прототип кој е достапен јавно за тестирање, па така и можностите на Essential PH-1 смартфонот засега се мистерија, но не за долго.
 

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}