Samsung развива нов фитнес тракер Gear Fit 2 Pro

Објавено на 13.08.2017 во НовостиSamsung развива нов фитнес тракер Gear Fit 2 Pro

Samsung развива нов фитнес тракер за кој засега во голема тајност се крие можната технологија која ќе биде применета но, многумина очекуваат подобри сензори за попрецизно мерење на физичките активности и виталните функции на телото.

Засега единствено е познато дека новиот фитнес тракер ќе се вика Samsung Gear Fit 2 Pro кој ќе има свој систем и можност за поврзување со Galaxy смартфоните преку S Health апликацијата, а ќе биде промовиран најверојатно во исто време со Galaxy Note 8.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}