Илон Маск ексклузивно го претстави костимот за вселената

Објавено на 24.08.2017 во НовостиИлон Маск ексклузивно го претстави костимот за вселената

Илон Маск, основачот и сопственик на SpaceX и Tesla Inc. ја објави првата фотографија со вселенскиот костим. Маск вели дека ќе се откријат повеќе детали во наредниот период. Вселенскиот костим функционира така што го удвојува вакумскиот притисок.

Костимот е бел и футуристички, кој изгледа идентично исто како од филмовите со научна фантастика. Астронаутите што ќе го возат вселенското летало Dragon Capsule ќе го носат SpaceX. Костимот е под притисок и не е наменет за прошетка низ вселената, туку е конструиран така што астронаутите треба да преживеат лет во космосот, доколку капсулата го изгуби притисокот. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}