Lamborghini го лансираше новиот Alpha-One луксузен модел

Објавено на 25.08.2017 во НовостиLamborghini го лансираше новиот Alpha-One луксузен модел

Tonino Lamborghini е компанијата што произведува луксузни телефони од луксузниот бренд на фамозните спортски коли. Моделот се вика Alpha-One, кој нема да биде воопшто евтин, исто како Lamborghini автомобил.

Alpha-One е смартфон со потпис, кој не може да си го дозволи секој. Однапред за моделот ќе мора да платите 2,500 долари, кој е изработен со еден од „најдобрите материјали“, со рачно изработена италијанска кожа и течна легура специјално изработена и отпорна на корозија, која е посилна и од титаниум. 

Смартфонот има 20-мегапиксели задна камера со оптичка и дигитална стабилизација, Dolby двоен звучник, Qualcomm Snapdragon 820 процесор, 4GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија. Батеријата има капацитет од 3,250 mAh, а Quad HD дисплејот има големина од 5.5 инчи и резолуција од 2560 x 1440 пиксели. Оперативниот систем е од најновиот Android 7.0 Nougat, кој ќе може да се надгради со 8.0 Oreo. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}