Следете во живо: iPhone 8 официјално излегува на 12 септември

Објавено на 01.09.2017 во НовостиСледете во живо: iPhone 8 официјално излегува на 12 септември

Apple официјално објави дека ќе го одржи настанот на 12 септември во Театарот Стив Џобс, лоциран во новиот Apple Park кампус. Како што претходно најавивме, очекуваме да видиме три нови iPhone модели, од кои два се надградба на iPhone 7 и iPhone 7 Plus, како и супер премиум iPhone 8 моделот.

Новиот Apple Watch Series 3 ќе биде со 4G LTE , кој исто така ќе биде презентиран, како и Apple TV. Настанот со Apple iPhone 8 може да го гледате во живо на овој линк. Ако имате iOS оперативен систем, мора да го отворите линкот преку Safari прелистувачот и да имате најмалку iOS 7.0 или понова верзија. Ако гледате со Mac, ви треба Safari 6.0.5 или понов OS X / MacOS v10.8.5. Ако сте со Windows, ќе ви треба Microsoft Edge броузер со Windows 10. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}