Фокусот на Huawei ќе биде во вештачката интелигенција

Објавено на 02.09.2017 во НовостиФокусот на Huawei ќе биде во вештачката интелигенција

Ричард Ју, извршниот директор на Huawei Consumer Business Group ќе има свој говор денес на настанот на Huawei, кој започнува во 14:00 часот. 

Третиот мобилен гигант во светот ќе се фокусира на технологијата за вештачка интелигенција (AI). Huawei веќе започна со тизери преку хаштагот #HuaweiMobileAI, каде се пишува дека може да го очекуваме неочекуваното од новата вештачка интелигенција. 

Денес ќе биде лансирана официјално вештачката интелигенција на Huawei на IFA 2017 саемот во Берлин. Ричард Ју ќе открие зошто најновите иновации на Huawei ќе ги направат уредите навистина интелигентни соработници на корисниците.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}