Samsung го замени HDMI кабелот за поврзување со ТВ

Објавено на 03.09.2017 во НовостиSamsung го замени HDMI кабелот за поврзување со ТВ

Samsung иновирал нов тип на кабел, кој е тенок како влакно, како подобра замена за HDMI кабелот. Дизајнот како и секогаш е одличен, а тоа што кабелот е тенок немаме коментар, секогаш Samsung се надминува себеси.

Се разбира, контактот е одличен и покрај тоа што кабелот едвај се гледа. Секоја чест за Samsung Galaxy Note 8, кој донесе бројни иновации со себе. Предводникот на Samsung беше изложен на IFA 2017 во Берлин, од каде телефони.мк во живо известува за сите иновации и најнови модели на смартфони.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}