Huawei потврди - Mate 10 серијата доаѓа наскоро

Објавено на 04.09.2017 во НовостиHuawei потврди - Mate 10 серијата доаѓа наскоро

Од Huawei и официјално потврдија дека нивните промоции овој период не се финиширани, па така фановите ќе имаат можност да погледнат уште една серија на супер телефони со Mate 10 моделите за кои веќе се знае дека ќе пристигнат на 16 октомври на промотивен настан во Минхен.

Во главен фокус на Mate 10 ќе биде употребата на новиот Kirin 970 процесор со напредни 8 јадра и поддршка за апликации со вештачка интелигенција кои допрва ќе се развиваат. Mate 10 треба да послужи како моќен конкурент на Galaxy Note 8 фаблетот на Samsung па наскоро ќе следиме интересна битка меѓу гигантите. 
 Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}