И Xperia XZ ќе ја добие атрактивната 3D Creator апликација

Објавено на 05.09.2017 во НовостиИ Xperia XZ ќе ја добие атрактивната 3D Creator апликација

Sony Mobile донесе одлуката новата 3D Creator апликација која беше промовирана заедно со свежите  XZ1 и XZ1 Compact смартфони да ја направи достапна и за последниот премиум смартфон Xperia XZ со што ги придоби симпатиите од корисниците.

3D Creator е атрактивна апликација со која ќе може да создавате креативни ефекти со сликите направени преку камерата која скенира објекти, лица и сцени во 3D. Надградбата со 3D Creator за Sony Xperia XZ ќе пристигне заедно со Android 8.0 Oreo системот кон крајот на есента.
 

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • V30S ThinQ
  • K10 (2018)
  • K8 (2018)
  • Xperia XZ2 Premium
  • Xperia XZ2
  • Xperia XZ2 Compact
  • iPad 9.7 (2018)
  • Galaxy J7 Duo
  • Galaxy J7 Prime 2
  • Galaxy S9+
 


{}