Нема смартфон со Qualcomm Snapdragon 836

Објавено на 06.09.2017 во НовостиНема смартфон со Qualcomm Snapdragon 836

Без оглед на различните очекувања најверојатно Qualcomm оваа година но, и воопшто нема планови за лансирање на Snapdragon 836 процесорот кој најпрво се прогнозираше дека ќе биде дел од Samsung Galaxy Note 8 за да му даде дополнителна моќ.

Qualcomm Snapdragon 836 беше замислен како за нијанса подобрена верзија на досега најмоќниот процесор Snapdragon 835, исто како што лани во второто полугодие беше претставен Snapdragon 821 процесорот. 

Засега од Qualcomm немаат официјален став по ова прашање, но постои можности тие и никогаш да немале намера за таков вид на процесор туку да оставеле на самиот јавен простор да шири информации. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}