Забележан нов смартфон на Sony со Oreo систем

Објавено на 13.09.2017 во НовостиЗабележан нов смартфон на Sony со Oreo систем

На графичкиот бенчмарк сајт GFXBench се појави тест на нов смартфон на Sony кој ќе биде меѓу првите со Android 8.0 Oreo оперативен систем. Станува збор за моделот Sony H4233 со 6 инчен дисплеј, осум-јадрен Snapdragon процесор со 2.2GHz, 4 GB RAM, 64 GB основна меморија и Adreno 508 графичка.

За  Sony H4233 исто така е познато дека ќе има одличен избор на камери со 21 мегапикселна главна и 16 мегапикселна селфи камера. Засега нема информации како ќе биде официјалното име на  Sony H4233  и кога ќе се најде во продажба.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}