Nokia 9 ќе пристигне со Android Oreo

Објавено на 13.09.2017 во НовостиNokia 9 ќе пристигне со Android Oreo

На GFXBench сајтот за тестирање се појави нова верзија на претстојниот супер смартфон Nokia 9 кој од старт ќе работи со Android 8.0 Oreo оперативниот систем и ќе биде досега најмоќниот на HMD Global.
Nokia 9 според првичните податоци ќе располага со 5,3 инчен Quad HD дисплеј, ќе работи со Snapdragon 835 процесорот со 8 јадра од 2,4 GHz, надополнет со 4 GB RAM, 64 GB основна меморија, како и 12 мегапикселни камери на предната и задната страна.
Nokia 9 ќе има водоотпорен дизајн и се претпоставува дека ќе чини околу 750 евра.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone 7 Plus
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
 


{}