Huawei G10 со четири камери доаѓа наскоро

Објавено на 14.09.2017 во НовостиHuawei G10 со четири камери доаѓа наскоро

Huawei подготвува супер атрактивен смартфон наменет првично за азискиот пазар кој ќе има дури четири иновативни камери. На предната страна за селфи ќе има дуо камери од 13 + 2 мегапиксели, додека на задната страна две камери по 16 + 2 мегапиксели. 
Се претпоставува дека официјалното име на овој смартфон ќе биде Huawei G10 па се очекува подоцна и негов интернационален пласман. Huawei G10 ќе понуди и 5,9 инчен Quad HD дисплеј со FullVision, ќе работи со моќен осум-јадрен процесор, 4 GB RAM, 64 GB меморија и батерија со капацитет од 3240 mAh.
Промоцијата на Huawei G10 е закажана за 22 септември.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}