Нешто повеќе за спецификациите на Huawei Mate 10 Lite

Објавено на 21.09.2017 во НовостиНешто повеќе за спецификациите на Huawei Mate 10 Lite

Во наредниот месец Huawei ќе ги претстави трите нови модели: Mate 10, Mate 10 Pro и Mate 10 Lite, кои ќе бидат со супер скапа и евтина цена, во зависност од моделот и перформансите.

Lite верзијата на Huawei Mate 10 ќе има речиси ист дизајн како Mate 10, само што сензорот за отисоци на прсти ќе биде од задната страна. Телефонот ќе има 5.9 инчен дисплеј, исто како и класичната верзија Mate 10, само што Lite ќе има Kirin 659, а Mate 10 ќе биде со Kirin 970 процесор. Моделот ќе располага со 4GB RAM и 64GB ROM меморија, со батерија со капацитет од 3340mAh.

Се разбира, Huawei Mate 10 Lite ќе има двојна камера од задната страна, која се состои од 16MP и 2MP камера, а двете камери од предната страна ќе бидат со 13MP и 2MP. Цената на евтиниот Mate 10 ќе биде 380 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}