Претставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

Објавено на 22.09.2017 во НовостиПретставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

Huawei според предвиденото денес во Кина го претстави новиот Maimang 6 кој е еден од ретките смартфони со четири уникатни камери, односно има дуо камера како на предната страна за селфи, така и на задната страна за главните слики и видеа. 

Maimang 6 располага со 5,9 инчен Quad HD дисплеј, работи со осум-јадрениот Kirin 659 процесор, 4 GB RAM, 64 GB меморија, има батерија со капацитет од 3340 mAh, скенер за отпечатоци, додека пак софтверот е комбинација на Android 7.0 Nougat и EMUI 5.1. Селфи дуо камерата има 16+2 мегапиксели, додека на задната страна дуо камерата е составена од за нијанса подобри сензори со 13+2 мегапиксели.

Maimang 6 најверојатно на интернационалниот пазар ќе се продава под името Huawei Mate 10 Lite, но оваа информација чекаме да биде официјално потврдена. Во кина цената на Huawei Maimang 6 изнесува околу 350 долари.
 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}