Која ќе биде целта на Huawei Mate 10 Lite?

Објавено на 23.09.2017 во НовостиКоја ќе биде целта на Huawei Mate 10 Lite?

Претходно пишувавме дека моделот Maimang 6 е претставен официјално во Кина, за кого всушност се знае дека ќе биде истиот модел во Европа, познат под името Mate 10 Lite. Поентата тука е што Huawei со овој телефон направил премиум ремек дело, кое не е скапо да се плати и од обичните корисници. 

Huawei Mate 10 Lite има солиден дизајн, ќе го имаме во црна, златна и сина боја, а неговата цена ќе биде само 365 долари. Неговиот дисплеј ќе биде супер голем - 5.9 инчи, со Full HD, како што рековме ќе има двојна селфи камера со 13 и 2MP, како и двојна задна камера со 16 и 2MP. Процесорот ќе биде исто така солиден - Kirin 659, ќе има 4GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија. 

Значи, давате малку пари, добивате повеќе. Со нетрпение го очекуваме моделот, што треба да го затресе пазарот на евтини телефони. Што мислите вие за овој модел?

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}