Видео: Кој е побрз - iPhone 8 Plus или Samsung Galaxy Note 8?

Објавено на 28.09.2017 во НовостиВидео: Кој е побрз - iPhone 8 Plus или Samsung Galaxy Note 8?

По пристигнувањето на првите примероци на новиот iPhone 8 Plus време е да се направи директна споредба со веќе етаблираниот супер фаблет Galaxy Note 8. Apple направи тотална доминација на бенчмарк тестовите со новиот A11 Bionic процесор кој има огромна компјутерска моќ и врвна графика, но Galaxy Note 8 има двојно повеќе RAM меморија за мултитаскинг. 

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте ги резултатите на iPhone 8 Plus и Samsung Galaxy Note 8 спротиставени еден до друг.

Автор: Ljupco Aleksovski
 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus
 


{}