Huawei потврди дека Mate 10 ќе работи со Android Oreo

Објавено на 12.10.2017 во НовостиHuawei потврди дека Mate 10 ќе работи со Android Oreo

Huawei на социјалните мрежи потврди дека нивниот претстоен премиум смартфон Mate 10 од старт ќе работи со најновата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo, па така купувачите нема да мора да чекаат за негова надградба. 

Huawei Mate 10 ќе биде официјално презентиран на 16 октомври и ќе донесе неколку клучни новитети за компанијата бидејќи ќе има одличен 18:9 сразмер на дисплејот, ќе работи со новиот процесор кој има посебен дел за пренесена реалност, како и двојна камера со Leica леќа.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}