Huawei го претстави водоотпорниот таблет Honor WaterPlay

Објавено на 12.10.2017 во НовостиHuawei го претстави водоотпорниот таблет Honor WaterPlay

Huawei оваа година е еден од најактивните производители на таблети во Android сферата кој се уште не се откажал целосно од категоријата која полека исчезнува бидејќи опаѓа интересот кај купувачите. 

Тој тренд кај Huawei продолжи со претставувањето на Honor WaterPlay кој е еден од ретките водоотпорни таблети со IP67 сертификатот кој обезбедува соодветна заштита. 
Honor WaterPlay располага и со 10,1 инчен дисплеј со резолуција од 1920 x 1200 пиксели, работи со осум-јадрен Kirin 659 процесор, има 3+32 GB RAM и ROM, 8 мегапикселна главна камера, батерија со капацитет од 6660 mAh со брзо полнење од 18W .

Софтверот на Honor WaterPlay  е сочинет од оперативниот систем Android 7.0 Nougat и корисничкиот интерфејс Huawei EMUI 5.1.За поврзување достапни се LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1+LE, GPS  и USB Type-C.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}