Samsung Galaxy Tab Active 2 доаѓа со војнички дизајн

Објавено на 16.10.2017 во НовостиSamsung Galaxy Tab Active 2 доаѓа со војнички дизајн

Samsung Mobile во период кога речиси никој не претставува нови таблети, не само што ризкуваше со нов таблет, туку и специфичен ултра издржлив таблет кој ги исполнува војничкиот MIL-STD-810 сертификат и IP68 сертификатот за заштита од потонување во вода. 
Samsung Galaxy Tab Active 2 е таблет со вистински војнички дизајн, има 8 инчен дисплеј со резолуција од 1280 x 800 пиксели, скенер за отпечатоци на почетното копче, S Pen функционално пенкалце, Bixby гласовен асистент со вештачка интелигенција и две камери од 8 и 5 мегапиксели распоредени на двете страни.
Samsung Galaxy Tab Active 2 има батерија која може да се отстрани и со истата да се полнат други уреди. Новиот војнички таблет на Samsung ќе чини околу 500 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}