HTC подготува нешто моќно

Објавено на 16.10.2017 во НовостиHTC подготува нешто моќно

HTC на 2 ноември ќе одржи промоција на која најверојатно ќе биде прикажан новиот HTC U11 Plus како супер моќен смартфон со неколку атрактивни додатоци без оглед што хардверскиот дел на компанијата веќе е откупен од Google.

Во периодот во кој HTC ќе може да лансира свои премиум смартфони HTC U11 Plus треба да пристигне во одлично време со 6 инчен дисплеј со размер од 18:9 и целосна искористеност на предната површина со минимална рамка околу.

HTC U11 Plus се очекува да работи со моќниот осум-јадрен Qualcomm Snapdragon 835 процесор како и со најновата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}