Еве колку BlackBerry Motion ќе чини во Европа

Објавено на 18.10.2017 во НовостиЕве колку BlackBerry Motion ќе чини во Европа

За тие што се емотивно врзани за брендот на BlackBerry како и тие кои сакаат престижни и супер безбедни смартфони добра вест е што во Европа доаѓа поевтиниот BlackBerry Motion модел. 
Зборот „поевтино“ не треба да ви дава преголема надеж бидејќи BlackBerry секогаш високо ги ценел своите модели за специфичните услуги што ги нудат, па затоа не треба ниту да изненади цената од 450 евра за новиот BlackBerry Motion. 
Тој има 5 инчен HD екран, осум-јадрен Snapdragon 625 процесор, 4 GB RAM, 32 GB основна меморија, екстра батерија со капацитет од 4000 mAh и одличен дизајн со карбонски влакна. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}